• EN
سه‌شنبه, 30 مهر 1398
با همكاری اداره ترویج و آموزش كشاورزی و كارشناسان امور دام ۱۳۰ رأس گاو با نژاد سمینتال تلقیح شده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: با همکاری اداره ترویج و آموزش کشاورزی و کارشناسان امور دام  شهرستان۱۳۰ ، رأس گاو با نژاد سمینتال تلقیح شده است.

 محسن طباطبائیان در نشستی با کارشناسان اداره ترویج و آموزش کشاورزی  و امو دام مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دامغان اظهار داشت: طرح تولید گاوهای ۲ منظوره از سال ۹۶ در شهرستان دامغان آغازشده و تاکنون ۱۳۰ رأس گاو با نژاد سمینتال تلقیح شده است.
وی با بیان اینکه گاو سمینتال یک نژاد اقتصادی است گفت: پرورش گاو سمینتال سبب اقتصادی شدن فعالیت گاوداری در روستاها می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان افزود: اصلاح نژاد دام به‌عنوان ابزاری مؤثر برای تولیدات و ارتقاء فعالیت دامپروری بوده و دارای جایگاه ویژه‌ای است.
طباطبائیان افزود: انتخاب دام‌هایی که بتوانند علاوه بر سازگاری با شرایط آب و هوایی و تغذیه نامناسب تولید خوبی داشته باشند از اهمیت بسزایی برخوردار است که گاو نژاد سمینتال می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی در واحدهای گاوداری سنتی باشد وی با اشاره به برخی از ویژگی‌های گاو نژاد سمینتال گفت: گاوسمینتال دارای نژادی آرام، کم‌خوراک و باکیفیت تولید شیر و گوشت بالا است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان افزود: فاصله گوساله‌زایی کمتر، هزینه پرورش پایین و افزایش وزن روزانه تا یک هزار و ۴۰۰ گرم از دیگر ویژگی‌های برجسته گاو سمینتال است.بازگشت      فايل الحاقي              
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0